• Prijímacie skúšky na šk. rok 2023/2024

• Dnes začíname s prijímacímí skúškami na školský rok 2023/2024. Pozrite si, v ktorý deň a v akom čase sú skúšky na vami vybraný odbor. Nezabudnite, prosím, vypísať online prihlášku. Ďakujeme a tešíme sa na vás.

• Deň matiek koncert

• Tradičný koncert ku Dňu matiek sa koná dnes, 17.5. o 18:00 v kultúrnom dome v Kuchyni. Srdečne vás pozývame. Koncert je spojený aj s výstavou prác žiakov výtvarného odboru.

• Príbeh hudby - koncert

• Važení a milí priatelia, dávame do pozornosti záznam koncertu Príbeh hudby, ktorý pútavou formou motivuje deti, prečo byť alebo sa stať žiakom základnej umeleckej školy. Na koncerte sme sa osobne zúčastnili a môžeme vám ho odporúčať. Nájdite si chviľú čas a ponorte sa s detmi do sveta hudby.

• Smižianska gitara 2023

• Celoslovenská súťaž gitaristov Smižianska gitara 2023. Michal získal 3. miesto v zlatom pásme. Srdečne blahoželáme. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy, chuť sa stále zlepšovať a pánovi učiteľovi za jeho prípravu.

• Príbeh hudby, koncert

• Dnes sme boli so žiakmi hubodneho odboru na koncerte vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. Tóny symfonického orchestra, chlapčenského speváckeho zboru aj vojenskej hudby inšpirujú deti, aby prišli na ZUŠ a učili sa hudbu.

• Workshop One Music pre našu SZUŠ.

• V stredu o 17:00 zavíta do Centra kultúry v Lozorne 9 muzikantov z Nórska, Švedska, Česka a Slovenska. Prijali naše pozvanie a zahrajú program pre našu SZUŠ, s ktorým v lete vyrážajú na turné po Európe.

Program One Music pozostáva z hudby archívov slovenských a nórskych miest, menšinovej hudby - rómskej, židovskej a nordickej a zo skladieb slovenských a nórskych hudobných skladateľov, ktorí ich napíšu priamo pre tento projekt. Oba súbory, ktoré spojil tento projekt, sa už dlhodobo venujú tzv. starej hudbe, ktorú interpretujú v novom nekonvenčnom prevedení blízkom aj laickému publiku, vrátane mladých.

Vedúcimi súborov sú renomovaní umelci - Miloš Valent a Bjarte Eike, ktorí koncertujú na pódiách celého sveta.

• Klavírna súťažná prehliadka

• V piatok 28.4. sa Alenke darilo na Klavírnej súťažnej prehliadke v Sládkovičove. Získala vo svojej kategórii strieborné pásmo. Gratulujeme k úspechu!