• Profil školy

• Súkromná základná umelecká škola začala svoj prvý školský rok 1.9.2004 na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR, ktoré ju zaradilo do siete škôl. Od septembra 2016 má SZUŠ sídlo v Lozorne – Centre kultúry s elokovanými pracoviskami v obciach Zohor, Láb, Pernek a Kuchyňa.

Naším cieľom a poslaním je objavovať talenty, možnosť rozvíjať umelecké schopnosti detí a poskytnúť im základné umelecké vzdelanie priamo v obciach, v ktorých žijú, čím vieme pomôcť odľahčiť starosť rodičov s cestovaním do umeleckých škôl v mestách.

Štúdium na škole je v troch odboroch: hudobný, výtvarný a tanečný. Sú určené deťom vo veku od 5 do 18 rokov a tiež pre dospelých. SZUŠ poskytuje prípravné štúdium, I. a II. stupeň základného umeleckého vzdelávania a štvorročné štúdium pre dospelých podľa platných učebných osnov MŠVVaŠ SR.

V súčasnosti študuje na Súkromnej základnej umeleckej škole 218 žiakov.

Naši žiaci sa prezentujú na verejných koncertoch, výstavách, spoločenských udalostiach v jednotlivých obciach a zapájajú sa do regionálnych, celoslovenských aj medzinárodných súťaží. Tým, ktorým umenie prirástlo k srdcu pokračujú v štúdiu na stredných a vysokých umeleckých školách.

Zriaďovateľ školy: Mgr. art. Peter Vrbinčík, ArtD.

Riaditeľ školy: Mgr. art. Peter Vrbinčík, ArtD.

Pedagógovia:

hra na klavíri: Mgr. art. Silvia Vizváryová, ArtD., Mgr. art. Daniela Nagy,

Silvia Vizvári, Dis. art.

hra na husliach: Mgr. art. Blanka Ondrejčáková, PhD., Adriana Vrbinčíková,

Mgr. art. Peter Vrbinčík, ArtD.

hra na akordeóne: Edita Gerbocová

hra na gitare: Mgr. art. Michal Slezák, Mgr. art. Peter Vrbinčík, ArtD.

hra na dychové nástroje: Mgr. Martin Kelečeni, Mgr. art. Ján Slezák, Pavol Smolár, Dis. art.

výtvarný odbor: Ing. arch. Mgr. art. Liana Rosinová, PhD., Lucia Haráková, Eva Poláková, Milan Bartoň

tanečný odbor: Victoria Tornyai, DiS. art.