• Workshop One Music pre našu SZUŠ.

• V stredu o 17:00 zavíta do Centra kultúry v Lozorne 9 muzikantov z Nórska, Švedska, Česka a Slovenska. Prijali naše pozvanie a zahrajú program pre našu SZUŠ, s ktorým v lete vyrážajú na turné po Európe.

Program One Music pozostáva z hudby archívov slovenských a nórskych miest, menšinovej hudby - rómskej, židovskej a nordickej a zo skladieb slovenských a nórskych hudobných skladateľov, ktorí ich napíšu priamo pre tento projekt. Oba súbory, ktoré spojil tento projekt, sa už dlhodobo venujú tzv. starej hudbe, ktorú interpretujú v novom nekonvenčnom prevedení blízkom aj laickému publiku, vrátane mladých.

Vedúcimi súborov sú renomovaní umelci - Miloš Valent a Bjarte Eike, ktorí koncertujú na pódiách celého sveta.

• Klavírna súťažná prehliadka

• V piatok 28.4. sa Alenke darilo na Klavírnej súťažnej prehliadke v Sládkovičove. Získala vo svojej kategórii strieborné pásmo. Gratulujeme k úspechu!

• Výstava v Bratislave

• Žiaci výtvarného odboru si v utorok 25.4. pozreli výstavu Kataríny Vavrovej - Ľahké ako pierko vo Francúzskom inštitúte v Bratislave.

• Prijímacie skúšky na školský rok 2023/2024

• Vážení záujemncovia o štúdium na SZUŠ. Tešíme sa na vás na prijímacích skúškach v termínoch uvedených na plagáte. Elektronická prihláška bude spustená 9. mája 2023. Prosíme vás, nezabudnite ju vyplniť pred príchodom na prijímacie skúšky. Ďakujeme

• Aprílový koncert

• Srdečne vás pozývame na Aprílový koncert v pondelok 24.4.2023 o 18:00 do Centra kultúry v Lozone. Tešíme sa na vás.

• Akordeónový festival

• Eveline nás reprezentovala na Akordeónovom festivale v Kysuckom Novom Meste. Opäť sa jej darilo. Získala strieborné pásmo. Gratulujeme. Tešíme sa z úspechov.

• Koncert ku Dňu učiteľov

• Pozývame vás na Koncert ku Dňu učiteľov. Nebudú to iba hudobné vystúpenia detí, ale aj učiteľov. Je pripravených množstvo krásnych čísel a aj prekvapenia. Bude čo počúvať aj pozerať. Príďte, tešíme sa na vás.

• Jarný koncert

• Pozývame vás na Jarný koncert do Centra kultúry v Lozorne. Tešíme sa na vás. Pondelok 20.3. o 18:00.

• Vystúpenia našich žiačok

• Naše žiačky Eveline, Sofia, Lucia a Michaela svojimi hudobnými vystúpeniami spestrili program pri vítaní nových občanov v obci Penek a v obci Lozorno. Ďakujeme im za krásne výkony. Malým "občiankom" prajeme veľa zdravia a nech sa im darí.

• Výstava El Greco v Budapešti

• V stredu, 8.2.2023, sme mali možnosť navštíviť so žiakmi Museum of Fine Arts (Szépművészeti Múzeum) v Budapešti a výstavu maliara El Greca, považovaného za jedného z najvýznamnejších a najoriginálnejších maliarov. Jeho dramatický a expresionistický štýl sa medzi jeho súčasníkmi v 16. storočí stretol s rozpačitým prijatím, avšak v 20. storočí sa jeho diela stali uznávané. Je považovaný za predchodcu a pioniera manierizmu aj expresionizmu, zatiaľ čo jeho život a dielo sa stalo inšpiráciou pre mnohých básnikov a spisovateľov.

Pri prehliadke Budapešti sme mali možnosť vidieť Parlament, Kostol Sv. Štefana, Veľkú Synagógu a popri Dunaji si uctiť obete holokaustu.

• Vianočný koncert

• Vyvrcholením predvianočnej koncertnej sezóny SZUŠ je dnešný Vianočný koncert. Srdečne pozývame a tešíme sa.

• Mikulášsky koncert 5.12.2022

• Blíži sa Mikuláš a my sme pre neho pripravili Mikulášsky koncert. Dnes 5.12. o 18:00 v Centre kultúry v Lozorne. Srdečne vás pozývame. Tešíme sa.