• VÝTVARNÝ ODBOR

Hlavným cieľom výtvarného odboru je rozvíjanie tvorivosti detí, ktorej formovanie má priamy význam nielen v umeleckých, ale aj v ďalších oblastiach ľudskej činnosti. Vo vyučovaní aplikujeme individuálny prístup, citlivosť pre rozdielnosť, rozvíjanie vlastných sklonov a podnecovanie zvedavosti a pokroku detí. Technicky sa vyučuje kresba ceruzkou, uhlíkom, tušom, maľba pastelom, akvarelom, temperou i akrylom a ich rôzne kombinácie, modelovanie z hliny, keramika, tvorba plastík, grafická tlač z výšky, hĺbky i monotypia, rôzne materiálové techniky ako koláž, mozaika, maľba na kamene, sklo, textil a i., tiež fotografia a animácia. Pripravujeme deti na stredné a vysoké školy s výtvarným zameraním. Štúdium je pre deti od 5 do 18 rokov i pre dospelých. Výtvarná výchova plní aj funkciu humanizačnej kultivácie, všestranného rozvoja osobnosti v estetickom, rozumovom, citovom či ekologickom vnímaní i výchovu k medziľudským vzťahom a znášanlivosti, ktoré sú témou zadaní, čím výučba ponúka aj medzipredmetové a interdisciplínarne presahy. So žiakmi navštevujeme výstavy, zúčastňujeme sa workshopov a rôznych súťaží v regionálnom, celoslovenskom i medzinárodnom merítku s nemalými úspechmi.

Ing. arch. Mgr. art. Liana Rosinová, Phd.